Merhaba,
6-8 Mart 2015 tarihleri arasında DELL Ana sponsorluğunda düzenlediğimiz
Hosting Festivali Antalya Kampına gösterdiğiniz ilgiden dolayı tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.
Önümüzde ki Hosting Festivali kapsamında yapacağımız organizasyonlarımızda sizleri tekrar
aramızda görmek dileği ile

Selçuk Saraç

www.hostingfestivali.com

Konuşmacılar

Hosting Sektörünün Önde Gelen İsimleri Hosting Festivali'nde...

Veri merkezi sektörü Hosting Festivali’nde buluştu

Türkiye’nin ilk ve tek hosting / veri merkezi etkinliği olan Hosting Festivali, üç gün boyunca sektörü Antalya’da buluşturdu.

Türkiye’de hosting ve veri merkezi sektörünün daha da güçlendirilmesi için yola koyulan ve sektör temsilcilerini bir araya getiren ve kısa sürede sektörün en önemli etkinliklerden biri haline gelen Hosting Festivali’nin yeni ayağı 6 – 8 Mart tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.

Hosting Festivali Antalya Camp adıyla, Antalya Belek’te bulunan Cornelia Diamond Hotel’de düzenlenen etkinlik, özel tasarlanmış kamp çalışmasıyla katılımcılarını ağırladı. 60’ın üzerinde profesyoneli bir araya getiren organizasyonda Türkiye ve dünyadan önemli isimler konuşmacı olarak yerlerini aldı.

Açılış konuşmasını, organizasyonun ev sahibi de olan Selçuk Saraç’ın yaptığı günde, Dell’den Serhat Akkalyoncu ve Can Küçük, Cpanel’den Nick Koston ve Kenneth Power, TheSSLStore’dan John Tuncer, Bilişim Hukuku Uzmanı Av. Sertel Şıraca, Bilgi Güvenliği Uzmanı Huzeyfe Önal ve Gazeteci Serdar Kuzuloğlu diğer konuşmacılar olarak sıralandı.

Etkinliğin beklentilerin üzerinde bir katılımla gerçekleştiğini ifade eden Selçuk Saraç, Hosting Festivali’ni ilk olarak yılda bir kez ve İstanbul’da olacak şekilde planladıklarını, ancak gösterilen yoğun ilgi sonrası hem etkinlik sayısını artırdıklarını hem de İstanbul dışında organizasyonlara imza attıklarını ifade etti. "Hosting Festivali, gördüğü yakın ilgiden dolayı yılda dört kez ve İstanbul, İzmir, Antalya ve Ankara’da olacak şekilde hızlı bir evrim geçirdi. İstanbul’da düzenlediğimiz ilk organizasyona katılan 400’den fazla katılımcı bu tür bir etkinliğe duyulan ihtiyacı ortaya çıkarttı." diyen Saraç, Antalya’da düzenledikleri etkinliğin bir kamp çalışması şeklinde tasarlandığını kaydetti. "Antalya’daki etkinliğimizi, 60’ın üzerinde sektör profesyoneli ile gerçekleştirdik." diyen Saraç sözlerini şöyle sürdürdü:

"Organizasyon sonrası değerli katılımcılarımızdan aldığım dönüşler ve gözlemlerim sonucu rahatlıkla söyleyebilirim ki, esasında aynı gemide bulunan sektör oyuncuları başta bulundukları geminin rotasını çizmek için bir araya gelmeli, birbirlerini tanımalı ve sektör sorunlarına çözüm önerilerini ortak akılla dile getirmeli. Geçtiğimiz 2.5 güne bakınca bu gayemizin yerine geldiğini görüyorum."

İlk iki etkinliği İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirilen Hosting Festivali’nin Antalya’dan sonraki durağı ise Ankara olacak.

Hosting Festivali'ne sponsor olmak için sponsor@hostingfestivali.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • ANA SPONSOR

Hosting Festivali Nedir ?

Hosting Festivali; Ülkemizde hosting/ datacenter/ cloud servis sağlayıcılarına yönelik ilk ve tek organizasyondur.

Temel amacı sektör standartlarını yükseltmek ve sektör oyuncularını bölgemiz için rekabetçi konuma getirebilmektir. Hedefini sadece teknik düzeyde gerçekleşen etkinlikler kadar idari, hukuki ve pazarlama alanlarına da ayırmıştır. İlki 2014 Haziran ayında İstanbul'da yapılan Hosting Festivali gördüğü yoğun ilgiden dolayı Workshop ve Camp isminde 2 farklı daha çeşitle ve toplam 3 versiyon olacak şekilde genişletilmiştir.

Şu an için Hosting Festivali, Hosting Festivali Workshop ve Hosting Festivali Camp başlıkları altında 3 farklı çeşit, yılda 4 sefer ve 4 farklı şehir de olacak şekilde planlanmıştır.

Katılımcı Profili

İlki 2014 Haziran İstanbul da yapılan Hosting Festivali ağırlıklı olarak karar verici pozisyonda ve özellikle firma kurucu/ortak pozisyonlarında ve en kıdemli çalışanların katılımlar ile gerçekleşmiştir.

2014 Hosting Festivali Workshop İzmir ise tamamı sektör profesyonelinin katılımıyla çalıştay şeklinde geçmiştir. Tüm katılımcıların hosting sektörü ile ilgisi olan katılımcılar için biletlemesi yapılmıştır.

2015 yılında yapılacak Hosting Festivali İstanbul için katılımın %50 artması planlanmaktadır.

E-mail Listemize Katılın. Haberdar Olun.

Açık Adres

Cornelia Diamond Golf Resort & Spa İskele Mevkii / BELEK / ANTALYA

E-posta

bilgi@hostingfestivali.com

Yol Tarifi

Tarif Aracı:

Yol Tarifi

Başlangıç alanına bulunduğunuz yeri yazınız ve Tarif Al Butonuna tıklayınız.