13 Haziran 2015 Ankara
Mövenpick Hotel

Etkinlik Programı

13 HAZİRAN CUMARTESİ

08:30 – 09:00 Kayıt
09:15 – 10:00 Açılış ve Sektörden Gelişmeler / Selçuk Saraç
10:00 – 10:45 Hosting-Cloud-Datacenter Alanlarında Güvenlik / Hüzeyfe Önal
10:45 – 11:00 Kahve Arası
11:00 – 12:00 Satın Almamı ? Kiralama mı ?
12:00 – 14:00 Öğle Yemeği
14:00 – 15:00 Hosting şirketleri için YASAL Zorunluluklar / Sertel Şıracı
15:00 – 15:15 Kahve Arası
15:15 – 16:30 Söyleşi – Hosting Sektörü
16:30 – 17:00 Kapanış

Konuşmacılar

Hosting Sektörünün Önde Gelen İsimleri Hosting Festivali'nde...

Hosting Festivali Ankara 2015

Türkiye’nin ilk ve tek Hosting Festivali Ankara Workshop ile devam ediyor.

Internet dünyasının en önemli yapı taşlarından olan hosting sektörünün önemi her geçen gün hem ülkemiz hem de dünyamız için artan bir ivme ile devam etmektedir.

Bu sektöre gönül vermiş Türk hosting şirketleri müşterilerine yoğun bir rekabet ortamında kesintisiz hizmet vermenin ağırlığını ve sorumluluğunu omuzlarında gururla taşımaktadırlar. Bu nedenle ülkemizin hosting sektörünün daha da geliştirilmesi için yola koyulan ve bu sektöre gönül vermiş temsilcilerinin değerli katkılarıyla ilki İstanbul, İzmir ve Antalya’da yapılan Hosting Festivali rotasını Başkent’e çeviriyor.

Türkiye hosting sektörünün uzman isimlerinden Selçuk Saraç'ın moderasyonunda gerçekleştirilecek etkinlik ile sektörün sorunları, çözüm ve güçlenme yolları ile birlikte, firmalar arası kurulacak yakın ilişkiler sektör standartlarının üst noktalara taşınması planlanmaktadır.

Konu hakkında açıklama yapan Selçuk Saraç "Sektöre güçbirliği getirmeye misyon edinmiş Hosting Festivali'nin ikincisinin gelecek sene yapılmasını planlıyorduk. Fakat ilk Hosting Festivalinden sonra gelen yoğun istek ve talepler bizleri Hosting Festivali'ni Workshop şeklinde şehir şehir dolaştırmaya yetecek kadar güç ve azim verdi. Bu yolculuğun ilk adımını İzmir’de gerçekleştirdikten sonra Ankara Workshop’uda yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hosting Festivali Ankara Workshop'da değerli katılımcılarımız ilkine göre daha fazla pratik çalışma şansı bulabilecek, teknik anlamda daha da doyurucu olacak" şeklinde açıklama yaptı.

Hosting Festivali'ne sponsor olmak için sponsor@hostingfestivali.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Hosting Festivali Nedir ?

Hosting Festivali; Ülkemizde hosting/ datacenter/ cloud servis sağlayıcılarına yönelik ilk ve tek organizasyondur.

Temel amacı sektör standartlarını yükseltmek ve sektör oyuncularını bölgemiz için rekabetçi konuma getirebilmektir. Hedefini sadece teknik düzeyde gerçekleşen etkinlikler kadar idari, hukuki ve pazarlama alanlarına da ayırmıştır. İlki 2014 Haziran ayında İstanbul'da yapılan Hosting Festivali gördüğü yoğun ilgiden dolayı Workshop ve Camp isminde 2 farklı daha çeşitle ve toplam 3 versiyon olacak şekilde genişletilmiştir.

Şu an için Hosting Festivali, Hosting Festivali Workshop ve Hosting Festivali Camp başlıkları altında 3 farklı çeşit, yılda 4 sefer ve 4 farklı şehir de olacak şekilde planlanmıştır.

Katılımcı Profili

İlki 2014 Haziran İstanbul da yapılan Hosting Festivali ağırlıklı olarak karar verici pozisyonda ve özellikle firma kurucu/ortak pozisyonlarında ve en kıdemli çalışanların katılımlar ile gerçekleşmiştir.

2014 Hosting Festivali Workshop İzmir ise tamamı sektör profesyonelinin katılımıyla çalıştay şeklinde geçmiştir. Tüm katılımcıların hosting sektörü ile ilgisi olan katılımcılar için biletlemesi yapılmıştır.

2015 yılında yapılacak Hosting Festivali İstanbul için katılımın %50 artması planlanmaktadır.

E-mail Listemize Katılın. Haberdar Olun.

Açık Adres

Bestepeler Mah Yasam Cad No.1 Sogutozu | 06520 Ankara

E-posta

bilgi@hostingfestivali.com

Yol Tarifi

Tarif Aracı:

Yol Tarifi

Başlangıç alanına bulunduğunuz yeri yazınız ve Tarif Al Butonuna tıklayınız.